| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 582216160006172 |
| Clamping range min. | 4,2 mm |
| Clamping range max. | 6,6 mm |
| Diameter | 6 mm |
| Length | 17,27 mm |
Product details
| Shank type | round shank, knurled |
| Length of unthreaded shank l | 17.27 mm |
| Bore hole diameter | 10 mm |
| Height of the head k | 0.76 mm |
| Diameter of the head dk | 12.7 mm |
| Head type | dome head |
| Clamping range min. | 4.2 mm |
| Diameter d | 6 mm |
| Diameter of shank d1 | 9.91 mm |
