| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 582216660008204 |
| Material | Monel |
| Quality | Monel |
| Coating | tin-plated |
| Clamping range min. | 3,8 mm |
| Clamping range max. | 7,9 mm |
| Diameter | 8 mm |
| Length | 20,48 mm |
Product details
| Shank type | round shank, knurled |
| Length of unthreaded shank l | 20.48 mm |
| Bore hole diameter | 13,5 mm |
| Height of the head k | 0.55 mm |
| Diameter of the head dk | 15.11 mm |
| Head type | small dome head |
| Clamping range min. | 3.8 mm |
| Diameter d | 8 mm |
| Diameter of shank d1 | 13.46 mm |
| EAN/GTIN | None |
