| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 582187130010240 |
| Coating | zinc-plated, standard, 5 µm, Zn5/An/T0 |
| Clamping range min. | 1 mm |
| Clamping range max. | 4,5 mm |
| Diameter | 10 mm |
| Length | 22 mm |
Product details
| Shank type | full hexagonal shank |
| Length of unthreaded shank l | 22 mm |
| Height of the head k | 2 mm |
| Diameter of the head dk | 19 mm |
| Head type | dome head |
| Length of hexagonal hole SE | 14.9 mm |
| Width of hexagon hole SW1 | 13.1 mm |
| Clamping range min. | 1 mm |
| Shank width SW | 13 mm |
| Diameter d | 10 mm |
| EAN/GTIN | None |

