| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 582188120008160 |
| Material | Stainless steel |
| Quality | A2 |
| Coating | pln |
| Clamping range min. | 0,5 mm |
| Clamping range max. | 3 mm |
| Diameter | 8 mm |
| Length | 16 mm |
Product details
| Shank type | partial hexagonal shank |
| Length of unthreaded shank l | 16 mm |
| Height of the head k | 1.5 mm |
| Diameter of the head dk | 14.5 mm |
| Head type | dome head |
| Length of hexagonal hole SE | 12.4 mm |
| Width of hexagon hole SW1 | 11.1 mm |
| Clamping range min. | 0.5 mm |
| Shank width SW | 11 mm |
| Diameter d | 8 mm |
| EAN/GTIN | None |

