| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 6230064810 |
| Material | Aluminium |
| Quality | AL/ST |
| Coating | pln |
| Clamping range min. | 0,5 mm |
| Clamping range max. | 6,5 mm |
| Diameter | 4,8 mm |
| Length | 10 mm |
Product details
With pan head, according to DIN EN ISO 14589 / 15977, A form.
| Clamping range min. | 0.5 mm |
| Shear force | 1500 N |
| Head type | dome head |
Technical approval
Building Standards approval no. Z-14.1-4 for rivet Ø 4,8 mm
Comply with special regulations when using on facade structures.
