| Price |
Deliverable (3-5 months)
|
|---|---|
| Article number | 1404398242 |
| Material | Steel |
| Quality | 04 |
| Coating | pln |
| Thread incline | 2 mm |
| Diameter | 24 mm |
Product details
Design B, low form, with metric fine thread and left-hand thread.
| Norm | DIN 439 B |
| Diameter d | 24 mm |
| Thread incline | 2 mm |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
Standard was withdrawn. DIN corresponds to ISO 4035 / ISO 8675. Deviating SW for ISO. M 10, M 12, M 14 and M 22 are supplied in DIN only.

