| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 14093423 |
| Material | Steel |
| Quality | 8 |
| Coating | pln |
| Thread incline | 3 mm |
| Diameter | 42 mm |
Product details
With metric fine thread.
| Norm | DIN 934 |
| Diameter d | 42 mm |
| Thread incline | 3 mm |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
Standard was withdrawn. DIN similar to ISO 8673. Changed SW and height for ISO. Articles are supplied according to DIN.

