| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 240936302 |
| Material | Steel |
| Quality | 17 H |
| Coating | zinc-plated, standard, 5 µm, Zn5/An/T0 |
| Thread incline | 2 mm |
| Diameter | 30 mm |
Product details
Fine thread, flat.
| Norm | DIN 936 |
| Diameter d | 30 mm |
| Thread incline | 2 mm |
Remarks
Standard was withdrawn without a replacement. Similar to DIN 936.