| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 207100614 |
| Material | Steel |
| Quality | ST |
| Coating | zinc-plated, standard, 5 µm, Zn5/An/T0 |
| Diameter | 6 mm |
| Length | 14 mm |
Product details
| Total lenght l | 14 mm |
| Norm | Einschlagmutter Typ TSZ |
| Outer diameter da | 19 mm |
| Diameter d | 6 mm |
Remarks
mit vier kräftigen Zacken
Application
Insert nuts are inserted into a pre-drilled hole. Four strong teeth prevent the nut from turning.