| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 131471850 |
| Material | Steel |
| Quality | ST |
| Coating | pln |
| Diameter | 8 mm |
| Length | 50 mm |
Product details
| Total lenght l | 50 mm |
| Dome height c | 1 mm |
| Norm | DIN 1471 |
| Diameter d | 8 mm |
Remarks
Standard was withdrawn. DIN corresponds to ISO 8744. Changed nominal lengths and shear forces for ISO. Item is delivered according to DIN.

