| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 521472312 |
| Material | Stainless steel |
| Quality | A1 |
| Coating | pln |
| Diameter | 3 mm |
| Length | 12 mm |
Product details
| Total lenght l | 12 mm |
| Dome height c | 0.4 mm |
| Norm | DIN 1472 |
| Diameter d | 3 mm |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
Standard was withdrawn. DIN corresponds to ISO 8745. Changed nominal lengths and shear forces for ISO. Item is delivered according to DIN.

