| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 132338612 |
| Material | Steel |
| Quality | ST |
| Coating | pln |
| Diameter | 6 mm |
| Length | 12 mm |
Product details
Toleranzfeld m6.
| Total lenght l | 12 mm |
| Dome height c | 1.2 mm |
| Norm | ISO 2338 |
| Diameter d | 6 mm |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
Replacement for DIN 7. Changed nominal lengths for DIN. Item is delivered according to ISO.

