| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 5223381585 |
| Material | Stainless steel |
| Quality | 1.4305 |
| Coating | pln |
| Diameter | 1,5 mm |
| Length | 8,5 mm |
Product details
Tolerance field m6.
| Total lenght l | 8.5 mm |
| Dome height c | 0.3 mm |
| Norm | ISO 2338 |
| Diameter d | 1.5 mm |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
Replacement for DIN 7. Changed nominal lengths for DIN. Item is delivered according to ISO.

