| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 13797716100 |
| Material | Steel |
| Quality | 5.8 |
| Coating | pln |
| Diameter | 16 mm |
| Length | 100 mm |
Product details
With threaded pin and constant pin lengths.
| Thread length b | 35 mm |
| Total lenght l | 100 mm |
| Norm | DIN 7977 |
| Diameter d | 16 mm |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
Standard was withdrawn. DIN corresponds to EN 28797.

