| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 1379781050 |
| Diameter | 10 mm |
| Length | 50 mm |
Product details
With internal thread, ground.
| Thread length b | 10 mm |
| Depth t | 16 mm |
| Diameter d3 | 6.4 mm |
| Total lenght l | 50 mm |
| Diameter d1 | 10 mm |
| Diameter d2 | 6 mm |
| Norm | ISO 8736 A |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
Standard was withdrawn. DIN corresponds to EN 28736.

