| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 130551830 |
| Material | Steel |
| Quality | 14 H |
| Coating | pln |
| Diameter | 8 mm |
| Length | 30 mm |
Product details
With slot and rounded taper, uncoated.
| Depth t | 2 mm |
| Total lenght l | 30 mm |
| Diameter d1 | 5.5 mm |
| Norm | ISO 4766 |
| Diameter d | 8 mm |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
Standard was withdrawn. DIN corresponds to EN 24766.

