| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 1709132440 |
| Material | Steel |
| Quality | 45 H |
| Coating | pln |
| Diameter | 24 mm |
| Length | 40 mm |
Product details
With internal hexagon and rounded taper.
| Depth t | 15 mm |
| Total lenght l | 40 mm |
| Diameter d1 | 18 mm |
| Norm | ISO 4026 |
| Diameter d | 24 mm |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
Standard was withdrawn. DIN similar to ISO 4026.

