| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 5209131640 |
| Material | Stainless steel |
| Quality | A2-21H |
| Coating | pln |
| Diameter | 16 mm |
| Length | 40 mm |
Product details
With internal hexagon and rounded taper.
| Depth t | 10 mm |
| Total lenght l | 40 mm |
| Diameter d1 | 12 mm |
| Norm | ISO 4026 |
| Diameter d | 16 mm |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
Standard was withdrawn. DIN similar to ISO 4026.Material:
up to M 20: A2-70
from M 24 : A2-50.

