| Price |
Deliverable (3-5 months)
|
|---|---|
| Article number | 170913256 |
| Material | Steel |
| Quality | 45 H |
| Coating | pln |
| Diameter | 2,5 mm |
| Length | 6 mm |
Product details
With internal hexagon and rounded taper.
| Depth t | 2 mm |
| Total lenght l | 6 mm |
| Diameter d1 | 1.5 mm |
| Norm | ISO 4026 |
| Diameter d | 2.5 mm |
Remarks
Standard was withdrawn. DIN similar to ISO 4026.

