| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 1709141260 |
| Material | Steel |
| Quality | 45 H |
| Coating | pln |
| Diameter | 12 mm |
| Length | 60 mm |
Product details
With hexagon socket and cone.
| Depth t | 8 mm |
| Total lenght l | 60 mm |
| Diameter d1 | 3 mm |
| Norm | ISO 4027 |
| Diameter d | 12 mm |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
Standard was withdrawn. DIN similar to ISO 4027.

