| Price |
Deliverable (6-8 business days)
|
|---|---|
| Article number | 270914525 |
| Material | Steel |
| Quality | 45 H |
| Coating | zinc-plated, standard, 5 µm, Zn5/An/T0 |
| Diameter | 5 mm |
| Length | 25 mm |
Product details
With hexagon socket and cone.
| Depth t | 3 mm |
| Total lenght l | 25 mm |
| Norm | ISO 4027 |
| Diameter d | 5 mm |
Remarks
Standard was withdrawn. DIN similar to ISO 4027. Attention: Possibility of hydrogen embrittlement acc. ISO 4042. For further questions, please contact us under: engineering@keller-kalmbach.com

