| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 52091465 |
| Material | Stainless steel |
| Quality | A2 |
| Coating | pln |
| Diameter | 6 mm |
| Length | 5 mm |
Product details
With hexagon socket and cone.
| Depth t | 3.5 mm |
| Total lenght l | 5 mm |
| Diameter d1 | 1.5 mm |
| Norm | ISO 4027 |
| Diameter d | 6 mm |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
Standard was withdrawn. DIN similar to ISO 4027.Material:
up to M 20: A2-70
from M 24 : A2-50.

