| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 520916520 |
| Material | Stainless steel |
| Quality | A2 |
| Coating | pln |
| Diameter | 5 mm |
| Length | 20 mm |
Product details
With internal hexagon and ring cut.
| Depth t | 3 mm |
| Total lenght l | 20 mm |
| Diameter d1 | 2.5 mm |
| Norm | ISO 4029 |
| Diameter d | 5 mm |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
Standard was withdrawn. DIN similar to ISO 4029.Material:
up to M 20: A2-70
from M 24 : A2-50.

