| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 107343616 |
| Material | Spring steel |
| Quality | SpSt |
| Coating | pln |
| Diameter | 6 mm |
| Length | 16 mm |
Product details
DIN 7343 wurde zurückgezogen und ist austauschbar mit ISO 8750.
| Total lenght l | 16 mm |
| Diameter d1 | 5.8 mm |
| Norm | ISO 8750 |
| Diameter d | 6.2 mm |
Remarks
Standard was withdrawn. DIN corresponds to ISO 8750. Changed shear forces for ISO.