| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 20796730 |
| Material | Spring steel |
| Quality | SpSt |
| Coating | zinc-plated, standard, 5 µm, Zn5/An/T0 |
| Diameter | 30 mm |
Product details
| Width b | 1.1 mm |
| Force application size | SW 46 |
| Thickness s1 | 1.1 mm |
| Norm | DIN 7967 |
| Diameter d | 30 mm |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
Standard was withdrawn without a replacement. Similar to DIN 7967. Attention: Possibility of hydrogen embrittlement acc. ISO 4042. For further questions, please contact us under: engineering@keller-kalmbach.com

