| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 2509802015 |
| Quality | 10 |
| Coating | zinc-plated, standard, 5 µm, Zn5/An/T0 |
| Thread incline | 1,5 mm |
| Diameter | 20 mm |
Product details
Form V is one-piece metal nut.
| Height h1 | 20 mm |
| Norm | DIN 980 V |
| Diameter d | 20 mm |
| Thread incline | 1.5 mm |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
Attention: Possibility of hydrogen embrittlement acc. ISO 4042. For further questions, please contact us under: engineering@keller-kalmbach.com

