| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 23098524 |
| Material | Steel |
| Quality | 6/8 |
| Coating | zinc-plated, standard, 5 µm, Zn5/An/T0 |
| Diameter | 24 mm |
Product details
With polyamide locking insert, low profile form.
| Height h1 | 15 mm |
| Minimum height for recess km | 13.2 mm |
| Norm | DIN 985 |
| Diameter d | 24 mm |
| EAN/GTIN | None |
Benefits
klemmende Wirkung des Polyamid-Einsatzes ermöglicht verlässliche Sicherung
Remarks
Standard was withdrawn. DIN corresponds to ISO 10511. Changed SW and height for ISO. Item is delivered according to DIN.

