| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 2509855 |
| Material | Steel |
| Quality | 10 |
| Coating | zinc-plated, standard, 5 µm, Zn5/An/T0 |
| Diameter | 5 mm |
Product details
With polyamide locking insert, low profile form.
| Height h1 | 3.2 mm |
| Minimum height for recess km | 2.8 mm |
| Norm | DIN 985 |
| Diameter d | 5 mm |
| EAN/GTIN | None |
Benefits
klemmende Wirkung des Polyamid-Einsatzes ermöglicht verlässliche Sicherung
Remarks
Standard was withdrawn. DIN corresponds to ISO 10511. Changed SW and height for ISO. Item is delivered according to DIN. Attention: Possibility of hydrogen embrittlement acc. ISO 4042. For further questions, please contact us under: engineering@keller-kalmbach.com

