| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 200127812 |
| Material | Spring steel |
| Quality | SpSt |
| Coating | zinc-plated, standard, 5 µm, Zn5/An/T0 |
| Inner diameter | 12 mm |
Product details
A form bent up.
| Inner diameter | 12 mm |
| Norm | DIN 127 A |
| Outer diameter da | 21.1 mm |
| Inner diameter di | 12 mm |
Remarks
*) only available in B form
**) parts can optionally be offered with chromium 6
Standard was withdrawn without a replacement. Similar to DIN 127. Attention: Possibility of hydrogen embrittlement acc. ISO 4042. For further questions, please contact us under: engineering@keller-kalmbach.com