| Price |
Deliverable (4-6 weeks)
|
|---|---|
| Article number | 200137826 |
| Material | Spring steel |
| Quality | SpSt |
| Coating | zinc-plated, standard, 5 µm, Zn5/An/T0 |
| Inner diameter | 2,8 mm |
Product details
| Inner diameter | 2.8 mm |
| Norm | DIN 137 A |
| Outer diameter da | 5.5 mm |
| Inner diameter di | 2.8 mm |
Remarks
Standard was withdrawn without a replacement. Similar to DIN 137. Attention: Possibility of hydrogen embrittlement acc. ISO 4042. For further questions, please contact us under: engineering@keller-kalmbach.com

