| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 200137910 |
| Material | Spring steel |
| Quality | SpSt |
| Coating | mechanical galvanized, Typ 1, 6 µm, Zn6M Typ1 |
| Nominal size | 10 mm |
Product details
| Norm | DIN 137 B |
| Inner diameter di | 10.5 mm |
| Outer diameter da | 21 mm |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
Standard was withdrawn without a replacement. Similar to DIN 137. Attention: Possibility of hydrogen embrittlement acc. ISO 4042. For further questions, please contact us under: engineering@keller-kalmbach.com

