| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 20047112 |
| Material | Spring steel |
| Quality | SpSt |
| Coating | zinc-plated, standard, 5 µm, Zn5/An/T0 |
| Inner diameter | 12 mm |
| Thickness | 1 mm |
Product details
Retaining ring, for shafts.
| Inner diameter | 12 mm |
| Norm | DIN 471 A |
| Inner diameter di | 12 mm |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
Attention: Possibility of hydrogen embrittlement acc. ISO 4042. For further questions, please contact us under: engineering@keller-kalmbach.com

