| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 100472150 |
| Material | Spring steel |
| Quality | SpSt |
| Coating | phosphated |
| Diameter | 150 mm |
| Thickness | 4 mm |
Product details
Retaining ring, for bores.
| Norm | DIN 472 J |
| Diameter d | 150 mm |
Remarks
*) Non-standard dimension
. Attention: Possibility of hydrogen embrittlement acc. ISO 4042. For further questions, please contact us under: engineering@keller-kalmbach.com

