| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 10047280 |
| Material | Spring steel |
| Quality | SpSt |
| Coating | phosphated |
| Diameter | 80 mm |
| Thickness | 2,5 mm |
Product details
Retaining ring, for bores.
| Norm | DIN 472 J |
| Diameter d | 80 mm |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
*) Non-standard dimension
. Attention: Possibility of hydrogen embrittlement acc. ISO 4042. For further questions, please contact us under: engineering@keller-kalmbach.com

