| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 206797832 |
| Material | Spring steel |
| Quality | SpSt |
| Coating | zinc-plated, standard, 5 µm, Zn5/An/T0 |
| Inner diameter | 3,2 mm |
Product details
A/J/V form.
| Inner diameter | 3.2 mm |
| Norm | DIN 6797 A |
| Inner diameter di | 3.2 mm |
| Outer diameter da | 6 mm |
Remarks
Standard was withdrawn without a replacement. Similar to DIN 6797. Attention: Possibility of hydrogen embrittlement acc. ISO 4042. For further questions, please contact us under: engineering@keller-kalmbach.com

