| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 206797964 |
| Material | Spring steel |
| Quality | SpSt |
| Coating | zinc-plated, standard, 5 µm, Zn5/An/T0 |
| Inner diameter | 6,4 mm |
Product details
form J is internally toothed.
| Inner diameter | 6.4 mm |
| Norm | DIN 6797 J |
| Inner diameter di | 6.4 mm |
| Outer diameter da | 11 mm |
Remarks
Attention: Possibility of hydrogen embrittlement acc. ISO 4042. For further questions, please contact us under: engineering@keller-kalmbach.com

