| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 206798984 |
| Material | Spring steel |
| Quality | SpSt |
| Coating | zinc-plated, standard, 5 µm, Zn5/An/T0 |
| Inner diameter | 8,4 mm |
Product details
Form J is internally toothed.
| Inner diameter | 8.4 mm |
| Norm | DIN 6798 J |
| Inner diameter di | 8.4 mm |
| Outer diameter da | 15 mm |
Remarks
Attention: Possibility of hydrogen embrittlement acc. ISO 4042. For further questions, please contact us under: engineering@keller-kalmbach.com

