| Price |
Deliverable (4-6 weeks)
|
|---|---|
| Article number | 20798014 |
| Material | Spring steel |
| Quality | SpSt |
| Coating | zinc-plated, standard, 5 µm, Zn5/An/T0 |
| Inner diameter | 14 mm |
Product details
For cap screws.
| Inner diameter | 14 mm |
| Norm | DIN 7980 |
| Outer diameter da | 21.1 mm |
| Inner diameter di | 14 mm |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
Standard was withdrawn without a replacement. Similar to DIN 7980. Attention: Possibility of hydrogen embrittlement acc. ISO 4042. For further questions, please contact us under: engineering@keller-kalmbach.com

