| Price |
Deliverable (4-6 weeks)
|
|---|---|
| Article number | 2104441680 |
| Material | Steel |
| Quality | 4.6 |
| Coating | zinc-plated, standard, 5 µm, Zn5/An/T0 |
| Diameter | 16 mm |
| Length | 80 mm |
Product details
| Total lenght l | 80 mm |
| Diameter d2 | 16 mm |
| Norm | DIN 444 A |
| Outer diameter da | 32 mm |
| Width b | 19 mm |
| Thread length b | 38 mm |
| Diameter d | 16 mm |
| Thread type | Metric thread (M) |
| EAN/GTIN | None |

