| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 526912616 |
| Material | Stainless steel |
| Quality | A2 |
| Coating | pln |
| Quality additional filter | A2 |
| Force application type | Hex socket |
| Diameter | 6 mm |
| Length | 16 mm |
Product details
With hexagon socket, low head and center hole.
| Total lenght l | 16 mm |
| Norm | DIN 6912 |
| Height of the head k | 4 mm |
| Diameter of the head dk | 10 mm |
| Thread length b | 10.5 mm |
| Diameter d | 6 mm |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
Load-bearing capacity 80%.

