| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | I14580AHCTAM814 |
| Material | Steel |
| Quality | 08.8 |
| Coating | Zinc-nickel, black, 8 µm, ZnNi8/Fn/T2 µ0,12 - 0,18 |
| Force application type | Hexalobular internal |
| Diameter | 8 mm |
| Length | 14 mm |
Product details
| Total lenght l | 14 mm |
| Norm | ISO 14580 |
| Height of the head k | 5.8 mm |
| Diameter of the head dk | 13 mm |
| Diameter d | 8 mm |

