| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 14091210160 |
| Material | Steel |
| Quality | 8.8 |
| Coating | pln |
| Diameter | 10 mm |
| Length | 160 mm |
Product details
With hexagon socket.
| Depth t | 5 mm |
| Total lenght l | 160 mm |
| Norm | ISO 4762 |
| Height of the head k | 10 mm |
| Diameter of the head dk | 16 mm |
| Thread length b | 32 mm |
| Diameter d | 10 mm |
Remarks
Standard was withdrawn. DIN similar to ISO 4762.