| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 16091218200 |
| Material | Steel |
| Quality | 12.9 |
| Coating | pln |
| Diameter | 18 mm |
| Length | 200 mm |
Product details
With hexagon socket.
| Depth t | 9 mm |
| Total lenght l | 200 mm |
| Norm | ISO 4762 |
| Height of the head k | 18 mm |
| Diameter of the head dk | 27 mm |
| Thread length b | 48 mm |
| Diameter d | 18 mm |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
Standard was withdrawn. DIN similar to ISO 4762.

