| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 520912616 |
| Material | Stainless steel |
| Quality | A2-70 |
| Coating | pln |
| Diameter | 6 mm |
| Length | 16 mm |
Product details
With hexagon socket.
| Depth t | 3 mm |
| Total lenght l | 16 mm |
| Norm | ISO 4762 |
| Height of the head k | 6 mm |
| Diameter of the head dk | 10 mm |
| Thread length b | 16 mm |
| Diameter d | 6 mm |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
Standard was withdrawn. DIN similar to ISO 4762.Material:
up to M 20: A2-70
from M 22: A2-50.

