| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 526921616 |
| Material | Stainless steel |
| Quality | A2-70 |
| Coating | pln |
| Force application type | External hex |
| Diameter | 6 mm |
| Length | 16 mm |
Product details
With flange.
| Total lenght l | 16 mm |
| Minimum height for recess km | 2.5 mm |
| Norm | DIN 6921 |
| Height of the head k | 6.6 mm |
| Thread length b | 16 mm |
| Diameter d | 6 mm |
| Flange diameter df | 14.2 mm |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
Standard was withdrawn. DIN corresponds to EN 1665.

