| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 200603640 |
| Material | Steel |
| Quality | 4.8 |
| Coating | zinc-plated, standard, 5 µm, Zn5/An/T0 |
| Force application type | Slot |
| Diameter | 6 mm |
| Length | 40 mm |
Product details
with slot, threaded up to the head
.
| Total lenght l | 40 mm |
| Norm | Becher-SHR |
| Height of the head k | 4.3 mm |
| Diameter of the head dk | 14 mm |
| Diameter d | 6 mm |
| EAN/GTIN | None |

