| Price |
Deliverable (3-5 months)
|
|---|---|
| Article number | 520964256 |
| Material | Stainless steel |
| Quality | A2 |
| Coating | pln |
| Diameter | 2,5 mm |
| Length | 6 mm |
Product details
A form, threaded up to the head
.
| Force application size | SZ 0,6 |
| Depth t | 1 mm |
| Total lenght l | 6 mm |
| Lens height f | 0.6 mm |
| Norm | DIN 964 |
| Height of the head k | 1.5 mm |
| Diameter of the head dk | 4.7 mm |
| Diameter d | 2.5 mm |
Remarks
Standard was withdrawn. DIN similar to ISO 2010. Changed head dimensions for ISO. Items are delivered according to DIN.

