| Price |
In Stock
|
|---|---|
| Article number | 257381312 |
| Material | Steel |
| Quality | 010.9 |
| Coating | zinc-plated, standard, 5 µm, Zn5/An/T0 |
| Force application type | Hex socket |
| Diameter | 3 mm |
| Length | 12 mm |
Product details
Part 2 - head B form, with hexagon socket head.
| Total lenght l | 12 mm |
| Norm | ISO 7380 2 |
| Height of the head k | 1.65 mm |
| Diameter d | 3 mm |
| Flange diameter df | 6.9 mm |
| EAN/GTIN | None |
Remarks
Attention: Possibility of hydrogen embrittlement acc. ISO 4042. For further questions, please contact us under: engineering@keller-kalmbach.com

