| Price |
Deliverable (3-5 months)
|
|---|---|
| Article number | W0263AAAC0256T |
| Coating | zinc-plated, standard, 5 µm, Zn5/An/T0 |
| Force application type | Hexalobular internal |
| Diameter | 2,5 mm |
| Length | 6 mm |
Product details
Thread-forming screws for thermoplastics.
| Total lenght l | 6 mm |
| Norm | PLASFAST 30° |
| Height of the head k | 1.6 mm |
| Diameter of the head dk | 4.2 mm |
| Diameter d1 | 1.4 mm |
| Diameter d | 2,5 mm |

