| Price |
Deliverable (3-4 weeks)
|
|---|---|
| Article number | W0263AAAC03520T |
| Coating | zinc-plated, standard, 5 µm, Zn5/An/T0 |
| Force application type | Hexalobular internal |
| Diameter | 3,5 mm |
| Length | 20 mm |
Product details
Thread-forming screws for thermoplastics.
| Total lenght l | 20 mm |
| Norm | PLASFAST 30° |
| Height of the head k | 2.3 mm |
| Diameter of the head dk | 6.9 mm |
| Diameter d1 | 1.91 mm |
| Diameter d | 3,5 mm |
| EAN/GTIN | None |

